img

CHP'li Çetin: "Şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz"


CHP'li Çetin gündeme dair yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Toplumsal sorumluluk taşımak aydın olmanın birincil koşulu olduğu kadar, doğruları söylemekten kaçınmamak da belirleyici özelliklerinden biridir. Bir ülkenin aydını o ülkenin toprağının dokusuyla, kokusuyla ve duygusuyla özdeşleşmeden o ülkenin değerlerini oluşturup aktaramaz; evrensel bağlarını kurup, toplumları ışıtamaz.

Uğur Mumcu’nun dediği gibi: "Baskıya boyun eğmeyen, gelen geçen yönetimlere maşalık etmeyen insanlardır çağlarına ve toplumlarına yakışanlar.

Bu topraklarda yıllarca emek için, barış için, demokrasi için, laiklik için, aydınlık için, özgürlük için ve bağımsızlık için yılmadan emek veren aydınlanmacılar; cahilliğin kör karanlığından çıkıp, baskılara boyun eğen ve gelen geçen yönetimlere maşalık yapanlarca yok edildiler.

Üzülerek tanıklık ediyoruz ki ülkemizin üzerine çöken bu karanlık hala devam etmek de halen karanlık güçlerin, mafya, çete artıklarının bir taraftan tehditlerine devam ettiklerini, diğer taraftan da bazı siyasilerle ilişkilerinin olduğunu görüyoruz."

"Mevcut iktidarın tüm oyunlarına işbirlikçilerinin tüm baskı ve zulmüne karşın bunu bozacağız." Diyen  CHP Adapazarı ilçe Başkanı Fürun Çetin, şunları kaydetti:

"Mevcut iktidarın tüm oyunlarına işbirlikçilerinin tüm baskı ve zulmüne karşın bunu bozacağız. Meşruiyetimizi haklılığımızdan alarak çıktığımız yolda, bazı kesimler kızacak diye mücadeleden vaz geçecek veya onlara şirin görünme hesapları yapacak değiliz. Diğer bir anlatımla, düzenin sahipleri ve sarayın kapıkulları kılıcı zaten çekmiş durumdalar, bizlere düşen bize çekilen kılıçlara karşı demokratik meşru olmak koşuluyla yaşamın her alanında direnmek olacaktır.

Bugün Türkiye’nin 150-200 yıllık demokrasi bikrimi, görkemli Kemalist devrimin ve 100 yıllık cumhuriyetin kazanımları tümüyle sıfırlanma noktasına gelmiştir. Emperyalizmin dümen suyuna girmiş, iktidarı ele geçirmiş egemenlerin belirlediği meşruluk anlayışı, “tek kişi yasalarını” temel alırken, çoğu zamanda bu yasaları bile tanımazken,

Partimiz için meşruluk; doğru ve haklı olanın, Kemalist devrimin ve halkın çıkarına olanın savunulurak mücadele verilmesidir.

Bizlerin mücadelesini haklı ve meşru kılan; ülkenin tüm demokratik değerlerini adeta işgal etmiş bir iktidar ve yandaşlarının vereceği “icazet” değil, işgale, gericiliğe ve haksızlığa başkaldırının, Cumhuriyet Halk Partili olmanın vazgeçilmez bir gereği ve önkoşulu olmasıdır.

Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerimizi saygı ve özlemle anmanın yetmediğinin, yetmeyeceğinin bilinciyle bu suikastların hesabının er geç sorulacağını unutmayacağız, unutturmayacağız. İnanıyorum ki korkunun ve cehaletin tutsaklığına karşı, Anadolu aydınları susmadan ve yılmadan mücadelelerini sürdüreceklerdir.

Cahillere yok etmek kalsın

Bizlere var etmek yaşatmak yakışır. Herkes ama herkes şunu iyi bilsin ki; ne bu düzen hiç değişmeyecek sanarak yasaları hiçe sayan iktidarın baskıları ne kerameti kendinden menkul asker eskisi militarist çeteci işbirlikçilerin, ne mafya bozuntularının, genel başkanımıza yapmış oldukları aşağılık tehditler asla bizi yıldırmayacaktır. Yedi düvele karşı kurtuluş savaşı vermiş bir gelenekten gelen partinin mensupları olarak bu vatan için canımızı feda etmeye hazır olduğumuzu ve direncimizi Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerinin ışığından aldığımızı herkes bilsin.

Cumhuriyet halk partisi Adapazarı ilçe başkanlığı olarak Adalet ve Demokrasi Haftası’nda cumhuriyet şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz."

 


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.