IDF: Savaş uçakları, Hizbullah'ın Al Rihan bölgesindeki bir askeri yerleşkesine saldırdı

Jerusalem - 13 Nisan (Hibya) - İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), savaş uçaklarının, Hizbullah'ın Al Rihan bölgesindeki askeri binalar ve askeri mevzileri içeren geniş bir askeri yerleşkesine saldırı düzenlediğini bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Mısırlı mevkidaşı Şukri ile görüştü

Washington, 13 Nisan (Hibya)- Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şukri ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Meteoroloji’den çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda beklenen çığ tehlikesine karşı uyardı.

ABD, Haiti'de Geçici Başkanlık Konseyi'nin kurulmasını memnuniyetle karşıladı

Washington, 13 Nisan (Hibya)- Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, ABD'nin Haiti'de, özgür ve adil seçimlerin yolunun açılmasına yardımcı olan Geçici Başkanlık Konseyi'nin kurulmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Bakan Yerlikaya: Teleferikte asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi başarıyla tahliye edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarının aralıksız devam etttiği ve asılı kalan 15 kabindeki 98 kişinin tahliye edildiğini açıkladı.

81 ilde arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 4 gündür devam eden “Aranan şahıslara yönelik” düzenlenen “Çember-17” operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firarinin yakalandığını bildirdi.

Antalya’daki teleferik kazası için Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir uçak görevlendirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Antalya’da meydana gelen teleferik kazası sonrası mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları için Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 1 adet C-130 tipi uçağın görevlendirildiğini bildirdi.

İletişim Başkanı Altun: Olayla ilgili gerekli soruşturmalar başlatılacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devrilen teleferik direğine çarpan kabininin parçalanması olayıyla ilgili gerekli soruşturmaların başlatılacağı ve kazanın tüm yönleriyle araştırılacağını bildirdi.

Bakan Koca: Antalya'daki teleferik kabininin düşmesi sonucunda 10 kişi yaralandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir teleferik kabininin düşmesi sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını bildirdi.

AFAD: Antalya'daki teleferik kazasında toplam 49 vatandaşımız tahliye edildi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonucunda kurtarma çalışmalarında toplam 49 vatandaşın tahliye edildiği ve çalışmaların devam ettiğini bildirdi.