Ali Cengiz'den olimpiyat kotası

‍Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 87 kiloda mücadele eden Ali Cengiz, adını finale yazdırarak Paris 2024 kotası kazandı.

TCG Akhisar ve TCG Koçhisar karakol gemileri denize indirildi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile İstanbul Valisi Davut Gül’ün katılımıyla düzenlenen törende yerli ve milli iki açık deniz karakol gemisi TCG Akhisar ve TCG Koçhisar denize indirildi.

Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nde üç maç oynandı

2023-24 Hentbol Sezonu Kadınlar Süper Ligi 5. haftasında bugün üç karşılaşma tamamlandı.

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’da Kur'an-ı Kerim’e yapılan saldırıları lanetledi

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’nın Lahey kentinde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi bazı ülkelerin Büyükelçilikleri önünde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırıları lanetledi.

Kadıköy Çizgi Festivali devam ediyor

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Çizgi Festivali, Yoğurtçu Parkı’nda devam ediyor.

Razgatlıoğlu, İspanya'daki ilk yarışta ikinci oldu

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) 10. durağı olan İspanya hafta sonunda ilk yarışta damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

Başkan Soyer’den kentsel dönüşüm mesajları

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile yapımını tamamladığı Beştepeler Sosyal Tesisi'nin açılışına katıldı.

İzmir’de terör örgütlerine yönelik operasyon

İçişleri Bakanlığı, İzmir’de terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik düzenlenen operasyonda 10 şüpheli şahısın yakalandığını bildirdi.

Başkan Soyer: “Attığımız imzalar bir gün hayat kurtaracak”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile afetlerde gönüllü çalışacak Arama Kurtarma Dernekleri arasında iş birliği protokolü imzalandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, afetlerde eğitimli, donanımlı, kararlı sivil yapıların önemine değinerek, “Bugün attığımız imzalar belki de gün gelecek bir hayat kurtaracak” dedi.

Bakan Fidan: “Türk devletleri olarak ne kadar bütünleşirsek o kadar güçlü oluyoruz”

DEREN KOCAMANOĞLU- 23.09.2023-HİBYA- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Türk Devletleri Teşkilatımız, jeopolitik ve jeoekonomik dengelerin derinden sarsıldığı bu dönemde uluslararası alandaki rolünü her geçen gün daha da pekiştirmekte. Türk devletleri olarak ne kadar bütünleşirsek o kadar güçlü oluyoruz." dedi.