news-details

Kıymetlilerin tamamı kırmızıda

Altın iki günlük alıcılı seyrinin ardından dünkü seansı kayıpla tamamlarken, son iki ayın en düşük seviyesinden kapanış yaptığı bir günü geride bıraktı. 1963 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, seans boyu üzerinden satış baskısını üzerinde hissetmeye devam etti. Yukarı doğru ivmelenmek konusunda tutunacak destek bulamayan sarı maden, dünkü seansı 1940 dolar/ons seviyesinden, yüzde 1,2 kapanış yapmış oldu.

Gümüş de altınla uyumlu bir günü yaşayarak, kırmızıda bir kapanış yaptığı seansı geride bıraktı. 23,60 dolar/ons seviyesinden güne başlayan beyaz maden, seansın ilk saatlerinde alıcılı seyir neticesinde üç hafta sonra 24 dolar/onsun üzerini test etmesine rağmen kalıcılık sağlayamadı. Gün sonu kapanışını 23,44 dolar/ons seviyesinden yaparken, yüzde 0,6 kaybı hanesine yazdı.

Platin diğer kıymetlilerle uyumlu bir şekilde günü geride bırakırken, kırmızıda bir kapanış yaptı. 1037 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin,1022 dolar/onstan seansı tamamlayan platin yüzde 1,5 kapanışla seansı tamamladı.

Paladyum da kırmızıdan kaçamadığı bir günü geride bırakırken, diğer tüm kıymetliler gibi kayıpla günü tamamladı. 1405 dolar/ons seviyesinden güne başlayan paladyum, 1385 dolar/ons seviyesinden günü tamamlayarak yüzde 1,5 kayıpla günü kapattı.

Kaynak TROY

  Hibya Haber Ajansı